Spektakle

„Siostrzeństwo” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Czym jest siostrzeństwo? Co dokładnie oznacza i jak zastosować je w praktyce? Czy na co dzień dostrzegasz siostrzeńskie zachowania? Zastanów się przez chwilę czy potrafisz wesprzeć kogoś o poglądach radykalnie innych, niż Twoje? Czy wspólnota doświadczeń jest wystarczająca, żeby być dla siebie wsparciem? Czy dzielisz się swoimi doświadczeniami, żeby wzmocnić kolejne osoby?

Podążaj za buntem, niemocą, siłą i indywidualnymi historiami. Wejdź do przestrzeni naznaczonej niewidzialnością, osądzaniem, ocenianiem oraz stygmatyzacją i weź udział w tworzeniu nowego świata opartego na siostrzeńskich wartościach.

Niech nikt Cię nie upilnuje!

13 grudnia w Domu Rzemiosł Teatralnych Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (ul. Radziwiłłowska 3) odbędzie się premiera spektaklu taneczno-teatralnego „Siostrzeństwo”, którego twórczyniami i twórcami są osoby związane z Migawką: Dominika Feiglewicz, Patrycja Jarosińska, Justyna Arabska i Paweł Penarski.

Tego dnia zapraszamy na dwa pokazy:
* godzina 18:00
* godzina 20:30

Obsada: Dominika Feiglewicz, Patrycja Jarosińska, oraz Ewa Borcz, Martyna Bulzak, Joanna Kiełbasa, Gabriela Szczepaniak

Reżyseria: Dominika Feiglewicz
Dramaturgia: Justyna Arabska
Scenografia, reżyseria świateł: Marcin Chlanda
Choreografia: Kate Marsh
Asystentka choreografki: Iwona Olszowska
Muzyka i multimedia: Paweł Penarski
Producentka: Oliwia Kuc

Spektakl jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.