Daj się poznać

W ramach Pierwszego Światowego Dnia Ubogiego w Krakowie, wraz z grupą wolontariuszy Zupy na Plantach tworzyliśmy warsztaty pisarskie, na które zapraszaliśmy osoby w kryzysie bezdomności. Przez kilka dni, spotykaliśmy się z chętnymi osobami, pisząc wspólnie teksty (wiersz, proza, piosenka). Część zebranych utworów, została wystawiona w kończącym obchody ŚDU widowisku muzyczno – teatralnym, w którym wzięli udział autorzy tekstów, zawodowi muzycy i aktorzy.

Warsztaty były pretekstem do spotkań i poznania się bliżej. Stawaliśmy się powiernikami czyiś historii. Widowisko muzyczno-teatralne pozwoliło przełamać pewne bariery w nas i w tych ludziach, jak również przywrócić im, chociaż na chwilę, poczucie własnej wartości. Pokazaliśmy, że można połączyć siły i “robić dobro”. Razem śmialiśmy się i płakaliśmy. Całe piękno, które się tam działo, powstało tylko i wyłącznie dzięki szczerości i prawdzie jaka płynęła od tych ludzi. Dzięki tym spotkaniom, każdy z nas zyskał coś więcej – uważność, którą zgubiliśmy w naszej codzienności.

Wiemy, że to co się tam działo, nigdy się już nie powtórzy. Choćby z tego względu, że niektórych już po prostu z nami nie ma…

Twórcy warsztatów i widowiska: Justyna Arabska, Dominika Feiglewicz, Małgorzata Jakubowska
Muzycy: Jerzy Chodorek, Mateusz Honisz, Łukasz Szczepanowski, Marcin Starowicz
Aktorzy: Agnieszka Mandat, Jacek Romanowski, Dominika Feiglewicz, Jan Romanowski oraz twórcy tekstów

Skip to content