Co robimy

Co robimy

Jesteśmy grupą osób z różnych zakątków świata artystycznego, które połączyło jedno marzenie. Chcemy, żeby osoby z niepełnosprawnościami mogły odnaleźć swoje miejsce w świecie sztuki. Pragniemy razem z nimi współtworzyć wrażliwą przestrzeń twórczą. Wierzymy, że w ten sposób zbudujemy wyjątkowe miejsce spotkania niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, w którym będziemy przełamywać bariery komunikacyjne, wspólnie tworzyć wrażliwą sztukę i budować artystyczny świat, z którego nikt nie jest wykluczony.

Wszystko zaczęło się od pierwszego wspólnego projektu – spektaklu „Wojna w niebie„. Praca nad nim pozwoliła nam się bliżej poznać oraz przełamać wiele barier i lęków, które na początku pojawiały się w naszych głowach. Ufamy, że nie ma rzeczy niemożliwych, a dysfunkcja może być funkcjonalna w sztuce. Spotkanie z drugim człowiekiem otwiera serce, pozwalając nam poznać także lepiej samych siebie.

Naszą grupę tworzą osoby słyszące, słabosłyszące i niesłyszące działające w różnych dziedzinach sztuki. Ta integracja u podstaw pozwala nam na lepsze zrozumienie naszych światów i większe możliwości w działaniach twórczych.

Fundacja Migawka jest organizacją non-profit, istnieje od lutego 2019 roku.
Jej założycielem jest Dominika Feiglewicz, krakowska aktorka posługująca się Polskim Językiem Migowym.

Nasze główne obszary działań to:

  • tworzenie spektakli
  • prowadzenie grupowych warsztatów teatralnych, tanecznych, plastycznych i muzycznych
  • prowadzenie indywidualnych zajęć teatralnych, tanecznych, plastycznych i muzycznych
  • działania edukacyjne i multimedialne

Wszystkie wymienione działania mają charakter integracyjny i są współtworzone przez osoby niesłyszące, niedosłyszące i słyszące.

Skip to content