Poznaj siebie
Artystyczny obóz dla kobiet
z tłumaczeniem na PJM
O co chodzi?
POZNAJ SIEBIE to podróż, w którą zapraszamy wszystkie kobiety – słyszące, niesłyszące, starsze i młodsze. To podróż do naszej kobiecości, w głąb siebie.
To tygodniowy artystyczny obóz nad polskim morzem, w leśnej cichej okolicy, podczas którego przyjrzymy się sobie za pomocą ruchu, słowa, muzyki i gestu. Towarzyszyć w tej podróży będzie Wam sześć wspaniałych kobiet, artystycznych dusz, które pomogą Wam poznać siebie.
Ważne!
Przez cały obóz będzie z nami Agnieszka Madejczyk, niezastąpiona tłumaczka języka migowego. Ponadto, każda z prowadzących (w różnym stopniu) zna język migowy, więc nie masz się czego obawiać. Na pewno się dogadamy!
Jak powstał pomysł?
POZNAJ SIEBIE zrodziło się podczas spotkania z pojedynczymi kobietami – pisze Dominika. Zrozumiałam, jak nam – kobietom potrzeba wspólnotowości, jak często jesteśmy samotne w swoich marzeniach i pragnieniach. Pomyślałam też, że takich przestrzeni dzielenia i tworzenia jest jeszcze mniej dla osób niesłyszących. Dlatego postanowiłam zintegrować te dwie idee. I tak oto powstał projekt POZNAJ SIEBIE, który pozwoli nam połączyć dźwięk i ciszę, w jeden piękny świat kobiet.
SZCZEGÓŁY OBOZU
Kiedy?
Obóz odbędzie się od 22 do 29 sierpnia 2020 roku.
Uczestnictwo w naszym obozie jest możliwe jedynie dla osób, które zdecydują się na pełen termin.
Gdzie?
Ośrodek Wypoczynkowy „Glonek” w Rusinowie koło Jarosławca (nad Morzem Bałtyckim, woj. zachodniopomorskie)
Nocleg: pokoje dwuosobowe w sześcioosobowym domku (trzy pokoje, kuchnia, łazienka, salon)
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/osrodekglonek
http://www.osrodekglonek.pl/
Dla kogo?
Zapraszamy kobiety od 20 roku życia.
Jak się zapisać?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj.
Termin wysyłania zgłoszeń od 20 maja do 30 czerwca.
Ze względu na ograniczona ilość miejsc, do 5 lipca dokonamy wstępnej
rekrutacji i skontaktujemy się z wybraną grupą. Bardzo ważne, abyście jak najszczerzej wypełniły formularz, ponieważ to on będzie dla nas podstawą w wyborze grupy.
Liczba miejsc ograniczona do 12 osób.
Koszt
Cena za tygodniowe warsztaty wraz z noclegiem: 1600 zł od osoby.
Cena zawiera: tygodniowy pobyt nad morzem z noclegiem, 40 godzin warsztatów, materiały warsztatowe.
Transport i posiłki we własnym zakresie.
W każdym domku istnieje możliwość samodzielnego przygotowania posiłków, lub wykupienia obiadu w pobliskiej restauracji: 15-25 zł obiad/dzień.
Organizator
Fundacja Migawka
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/708654040001938
Co to za podróż, co będziemy robić?
Każda z prowadzących ma dla Was propozycje poznawania siebie za pomocą różnych technik. Będzie wspólny krąg, podczas którego będziemy miały przestrzeń do dzielenia się i słuchania. Będzie taniec, ale nie musisz znać kroków, żeby z nami tańczyć. Będzie śpiew, który będzie tylko Twój. Joga, z którą odkryjesz swoje ciało. Język migowy, którego możesz jeszcze nie znać, ale będziesz mogła otworzyć się na niewypowiedziane słowa, które mogą stać się impulsem do działania. Będzie wspólne jedzenie i spacery o wschodzie i zachodzie słońca.
Szczegółowy plan tygodnia wyślemy osobom, które przejdą etap rekrutacji.
Kim jesteśmy?
Jesteśmy grupą kobiet z różnych zakątków świata artystycznego, które połączyło jedno marzenie. Chcemy, żeby osoby z niepełnosprawnościami mogły odnaleźć swoje miejsce w świecie sztuki. Pragniemy razem z nimi współtworzyć wrażliwą przestrzeń twórczą. Wierzymy, że w ten sposób zbudujemy wyjątkowe miejsce spotkania niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, w którym będziemy przełamywać bariery komunikacyjne, wspólnie tworzyć wrażliwą sztukę i budować artystyczny świat, z którego nikt nie jest wykluczony.
Przedstawiamy Wam cały zespół, z którym się spotkacie:
Dominika Feiglewicz – aktorka
Agnieszka Madejczyk – tłumaczka PJM
Patrycja Nosowicz – aktorka niedosłysząca
Katarzyna Anna Małachowska – choreografka
Asia Nawojska – muzyk
Paulina Anna Galanciak – bodyworker
POZNAJMY SIE!
Dominika Feiglewicz
Cześć, jestem Dominika, ale mówią na mnie po prostu Domka. Przyznaję się, to ja zwołałam całe to towarzystwo cudownych kobiet, które chcą z Wami tworzyć i dzielić się swoim pięknem. A ja jestem gdzieś pomiędzy. Pomiędzy słowem, a gestem. Pokochałam świat Głuchych, język migowy i ludzi którzy są jego częścią. Jestem absolwentką aktorstwa na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i od trzech lat szukam możliwości współtworzenia sztuki, a dokładniej teatru z osobami niesłyszącymi, badając możliwości wykorzystania języka migowego w przestrzeni teatru. Spektakl „Wojna w Niebie” był początkiem mojej podróży. Kto wie, może ten obóz stanie się początkiem Twojej przygody?
Podczas POZNAJ SIEBIE chcę Was zaprosić w metaforyczną podróż ze słowem. Słowem które, jest tylko impulsem do poszukiwań emocji i relacji. Słowo, które wyrażone może być za pomocą głosu, gestu, spojrzenia. Nie musisz się obawiać, jesteś kobietą i masz w sobie wielką siłę i wrażliwość, o której istnieniu może po prostu na chwile zapomniałaś.
Agnieszka Madejczyk
Cześć, jestem Agnieszka. Na co dzień surdopedagog i logopeda w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka w Krakowie gdzie od 15 lat wychowuje i jestem wychowywana przez swoich podopiecznych. Absolwentka Studiów Podyplomowych Polskiego Języka Migowego w Warszawie o specjalności translatorskiej, z kilkuletnim doświadczeniem w tłumaczeniu akademickim na krakowskich uczelniach. Współpracowałam jako tłumacz przy realizacji kilku projektów z Krakowską Fundacją im. Marka Mazurka “Między Uszami” oraz Fundacją Jaśka Meli “Poza Horyzonty”. Autorka przekładu na PJM sztuki “Wojna w niebie”, kolęd i pastorałek zespołu Trzecia Godzina Dnia. Prywatnie żona i mama zafascynowana NVC, tangiem i górami.
Podczas POZNAJ SIEBIE, chcę Wam towarzyszyć w poszukiwaniu siebie i być pomostem pomiędzy dwoma światami.
Patrycja Nosowicz
Cześć, jestem Patrycja. Gdybym z Tobą rozmawiała to musisz wiedzieć, że odczytuje mowę z ust, mam też aparaty słuchowe, które wspomagają słyszenie. Już na pewno wiesz, że jestem osobą z wadą słuchu.Teatr od zawsze był dla mnie czymś wyjątkowym i biegnę w jego kierunku. Jestem aktorką niedosłyszącą. Od wielu lat działam artystycznie. Gram w spektaklach i współtworzę warsztaty teatralne dla “słyszaków”.
Na co dzień pracuję jako wychowawczyni, nauczycielka języka migowego oraz tańca w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka w Krakowie. Prowadzę zajęcia taneczne, gdzie uczę młodzież różnych technik ruchu i pracy z ciałem, eksplorując różne style.
Podczas POZNAJ SIEBIE chciałabym zaprosić świat ciszy i świat dźwięków, czyli Was wszystkie, słyszące i niesłyszące do jednego świata, świata poezji o kobiecości. Podczas naszych spotkań, każda będzie mogła wyrazić siebie, pokazać swoje wnętrze za pomocą gestu, mimiki i języka migowego. Będziemy wspólnie ćwiczyć, improwizować tworząc jeden świat, w którym pojawią się różne barwy naszych emocji!
Katarzyna Anna Małachowska
Cześć, nazywam się Katarzyna Anna Małachowska. Moim alfabetem jest ciało, a językiem – ruch. Jestem doktorem Sztuk Teatralnych, absolwentką aktorstwa Akademii Teatralnej w Warszawie, choreografem teatralnym, instruktorem tańca, ale przede wszystkim pedagogiem Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Próbuję wprowadzać moich studentów w piękny świat ruchu i mowy ciała, nierozerwalnie połączonych z naszymi emocjami. Bardzo indywidualnie traktuję świat każdego z moich studentów. Często to Oni są moimi Nauczycielami, a jednocześnie nieustającym źródłem moich inspiracji. Szukam prawdy o człowieku, w nim samym.
Siły naszych emocji nie można nieustannie więzić i ograniczać, dlatego podczas POZNAJ SIEBIE chciałabym spróbować uwolnić potencjał będący w każdej z nas. Wspólnie poszukać tej prawdy o nas samych w nas samych, oraz siły i energii, które harmonizują nasze ciała. To ta nasza wewnętrzna prawda rezonuje i zawsze prowadzi do intuicyjnego, pięknego ruchu.
Asia Nawojska
Cześć, jestem Asia i zawsze wiedziałam że muszę podążać za dźwiękiem. Jestem autorką tekstów i muzyki, absolwentką Szkół Muzycznych na fortepianie oraz rytmice, surdopedagogiem, arteterapeutą i po części muzykoterapeutą, a z zamiłowania średnią krawcową i całkiem niezłą kucharką. Samodzielnie wydałam płytę, organizuję krakowską cykliczną przestrzeń muzyczno-literacką, mającą na celu rozwój młodych twórców piosenki i integrację środowiska artystycznego osób rozpoczynających swoją przygodę z szeroko pojętą sztuką. Poszukuję drogi łączącej każdego człowieka z jego indywidualnym dźwiękiem. Wychodzę z założenia, że żadna meta nie jest tak ważna, jak droga, która do niej prowadzi.
Podczas POZNAJ SIEBIE chciałabym spróbować skłonić nas wszystkie do wsłuchania się we własne głosy, których wcale nie musimy wydawać w sposób powszechnie znany. Odnalezienie poczucia bezpieczeństwa między własnym dźwiękiem a sobą samym, to zadanie którego ciekawie jest się podjąć. Wspólnie pogramy, pośpiewamy i poimprowizujemy, tak byśmy same mogły się stać przepływem energii i ciepła.
Paulina Anna Galanciak
Cześć! Nazywam się Paulina i na co dzień działam w świecie kultury. Pracuję w różnych projektach artystycznych i mam w nich przeróżne role. Sercem jestem z Be Together – projektem integrującym osoby z niepełnosprawnościami i osoby pełnosprawne przez sztukę, Zmapuj Siebie – projektem wspierającym dziewczyny i kobiety w ich świadomym decydowaniu o sobie i TIFF Collective – kolektywowi działającemu z fotografią.
W tym roku postanowiłam też rozwinąć obszar, który jest ze mną odkąd pamiętam, ale dopiero teraz znajduję odwagę, aby traktować go coś więcej niż tylko pasję. Myślę tu o ruchu, medytacji, zdrowym odżywianiu, byciu w naturze. Słowem – o zadbaniu o siebie i stworzeniu przestrzeni, do której mogłabym zapraszać innych, aby również o siebie zadbali. Tę przestrzeń nazwałam Wytchnieniem.
Podczas POZNAJ SIEBIE chcę zaprosić kobiety do zatrzymania się i spojrzenia na siebie z ciekawością i łagodnością. Będzie dużo o kobiecości, o czuciu w ciele, o zaufaniu, o naturze. O Waszej własnej wewnętrznej mocy. Będziemy pracować w kręgu, poprzez ruch i medytację oraz we wsparciu otaczającej nas natury. Będzie to czas skupienia na sobie, a jednocześnie przestrzeń budowania siostrzeństwa z otaczającymi kobietami. Chcę zaprosić Was do wspólnego bycia z intencją złapania głębokiego oddechu, lepszego zrozumienia i utulenia siebie w mocy, jaką daje nam bycie kobietą.