Dominika Feiglewicz

aktorka, prezeska Fundacji Migawka

Absolwentka aktorstwa dramatycznego na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Aktorka i koordynatorka dostępności w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, jedna z liderek „Sieci Liderek i Liderów Dostępności 2020”. Założycielka Fundacji Migawka w Krakowie. Posługuje się polskim językiem migowym (PJM) i bada jego możliwości w przestrzeni teatru. Zdobywczyni nagrody Tukana Dziennikarzy oraz nagrody Specjalnej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki na 41. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.  Wyreżyserowała w Cricotece spektakl “Wojna w niebie” (zdobywca głównej nagrody w konkursie „The Best Off” za najlepszy spektakl teatru niezależnego), „Siostrzeństwo” i “Romeo i Julię” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Zdobywczyni Złotego Yoricka na 27 Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku za reżyserię spektaklu „Romeo i Julia”. Pomysłodawczyni i prowadząca warsztaty teatralne i ruchowe dla osób g/Głuchych i słyszących w Polsce i za granicą. Autorka projektu “szekspir_scheaffer_pjm”, w którym bazuje na autorskiej metodzie pracy w teatrze z g/Głuchymi i słyszącymi twórcami.