AktualnościWarsztaty

Warsztaty ORFEO za nami!

To była niesamowita przygoda! Warsztaty dla osób słyszących i niesłyszących, które poprowadziliśmy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, zostawiły w naszych głowach jedno słowo: WDZIĘCZNOŚĆ!

Jak mówiły Dominika i Patrycja, prowadzące warsztaty ORFEO: Grupa zabrała w nas niesamowitą podróż, doświadczając różnorodności, która, jak sami stwierdzili, jest piękna. I właśnie dla takich momentów warto razem tworzyć.

To była pierwsza odsłona warsztatów, które w przyszłości chcemy kontynuować w ramach długofalowego projektu „KreaTyWy. Centrum Kreatywności”. Dlatego, w trakcie trwania warsztatów, poprosiliśmy uczestników o odpowiedź na pytanie: Czy w przyszłości chcesz uczestniczyć w takich warsztatach? Klika odpowiedzi zebraliśmy poniżej:

Bardzo. Poczułam tu ogromne działanie terapeutyczne. Poczułam się zaopiekowana w tych nowych doświadczeniach i mogłam z każdą minutą się otwierać i rozwijać w obecności niesamowitych osób! Cieszę się, że świat głuchych i słyszących w sposób tak naturalny tu zaistniał.

Tak, ponieważ tworzy więź z ludźmi i rozwija duchowo, uspokaja, otwiera człowieka na drugiego człowieka.

Takie warsztaty otwierają oczy na inne światy i to jak bardzo ważna jest inkluzywność.

Warsztaty ORFEO były prowadzone w ramach projektu Orfeo & Majnun przy wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Uczestnicy zapoznali się z historią Orfeusza i Eurydyki, która posłużyła do dalszej, wspólnej pracy. Połączyliśmy w nich teatr, taniec i język migowy. Chcieliśmy pokazać, że język teatru może być uniwersalny i dostępny dla wszystkich. Podczas zajęć towarzyszyła nam tłumaczka Polskiego Języka Migowego.

Zdjęcia: Klaudyna Schubert

Tutaj możecie zobaczyć film z warsztatów:

Skip to content