AktualnościKreatywy. Centrum Kreatywności.

Otwieramy “Kreatywy. Centrum Kreatywności” – pierwsze takie miejsce w Polsce dla g/Głuchych!

Już 30 września (czwartek) o godzinie 19:00 w nowej siedzibie Teatru KTO w Krakowie (ul. Zamoyskiego 50) odbędzie się inauguracja “Kreatywy. Centrum Kreatywności” nowej krakowskiej przestrzeni artystycznej stworzonej przez Fundację Migawka dla osób g/Głuchych.

“Kreatywy. Centrum Kreatywności” to pierwsza w Polsce przestrzeń twórcza dla osób niesłyszących, niedosłyszących i słyszących, której celem jest rozwój twórczego myślenia, mówienia o sztuce i bycia w sztuce.  Do tej pory osoby z niepełnosprawnością słuchu nie miały w Polsce dostępu do stałego miejsca, w którym mogłyby rozwijać swoje zdolności artystyczne razem z osobami słyszącymi. Postanowiliśmy to zmienić!

Będzie to przestrzeń wolna od wszelkich ograniczeń, przestrzeń wolności twórczej, która możliwa jest do uzyskania wyłącznie dzięki sztuce. W ramach Centrum Kreatywności będziemy realizowali naszą innowacyjną metodę rozwoju kreatywności osób słyszących i niesłyszących, o której opowiemy więcej podczas inauguracji – mówi Dominika Feiglewicz, Prezeska Fundacji.

“Kreatywy” powstały z korzenia misyjnego, a ich celem jest nie tylko organizowanie warsztatów i spotkań, ale przede wszystkim wspieranie pewności siebie osób g/Głuchych, które chcą w życiu spełniać się artystycznie.

Partnerzy: Teatr KTO, Fundacja Kultury Bez Barier


Skip to content