g/Głuchy aktor Troy Kotsur z Oskarem za drugoplanową rolę męską w filmie „Coda”!

To jest nasz moment!

Troy Kotsur z Oskarem za drugoplanową rolę męską w filmie „CODA”!

To drugi g/Głuchy aktor, który był nominowany i otrzymał nagrodę akademii. Wcześniej w 1987 roku za główną rolę kobiecą w filmie „Dzieci gorszego Boga” Oskara otrzymała g/Głucha aktorka Marlee Matlin, która zagrała u boku Kotsura także w tegorocznym filmie. Troy Kotsur otrzymał owacje na stojąco w języku migowym. Podczas odbierania nagrody zamigał: „Chciałbym podziękować tym wszystkim wspaniałym scenom teatrów społeczności g/Głuchych, które pozwoliły i dały mi szanse na rozwijanie mojego warsztatu aktorskiego.”

„I would like to thank all the wonderful deaf theater stages where Iwas allowed and given the opportunity to develop my craft as an actor”.

Zwrócił się także do scenarzystki i reżyserki filmu „CODA” Siany Heder i podziękował za wspaniałe ukazanie i „połączenie świata g/Głuchych i słyszących” w jej filmie. Wtedy jeszcze nie wiedział, że kilka godzin później Heder dostanie Oskara w kategorii najlepszy adaptowany scenariusz, a „CODA” za najlepszy film. Na końcu Troy Kotsur zadedykował swoją nagrodę całej społeczności g/Głuchych, społeczności CODA, osobom z niepełnosprawnościami i zamigał „To jest nasz moment!”

To bardzo ważny i wzruszający moment również dla Migawki, w której codziennie walczymy o to, żeby osoby z niepełnosprawnościami słuchu uwierzyły, że jest dla nich miejsce w świecie sztuki!

Skip to content