Krzysztof Małachowski

scenograf, architekt wnętrz, reżyser świateł

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się projektowaniem; architektury wnętrz i scenografii teatralnej, kostiumu i plakatu w spektaklach teatralnych oraz reżyserią świateł.

Na scenach teatrów dramatycznych w Polsce i poza granicami kraju zrealizował ponad 60 spektakli. Niektóre z nich zostały wyróżnione nagrodami: I nagrodą na VII festiwalu Teatrów Moraw i Śląska, za scenografię i efekty wizualne do spektaklu „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa, Scena Polska Téšinské Divadlo w Czeskim Cieszynie, oraz Srebrną Maską za scenografię do spektakli „Arszenik i stare koronki” Josepha Kesserlinga i „Poskromienie złośnicy” Williama Shakespeara, Teatr Dramatyczny w Płocku.

Do najważniejszych realizacji zalicza: „Dziady” A.Mickiewicza, „Makbet” W.Szekspira w Téšinskim Divadle w Czeskim Cieszynie, „Opowieść w zwyczajnym szaleństwie” P.Zelenki w teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, „Czarodziejski flet” W.A.Mazarta w Centrum Św.Jana w Gdańsku, oraz „Romantycy” H.Levina w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W swoim dorobku twórczym ma także ponad 30 zrealizowanych projektów architektonicznych.

W życiu najważniejsze dla niego są: Budda, kendo, Sosna, muzyka i Grecja…W teatrze, architekturze i sztuce najbardziej uwodzi go światło.

Skip to content