Katarzyna Anna Małachowska

aktorka, choreograf, doktor sztuk teatralnych

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Doktorat w dziedzinie sztuk teatralnych obroniła w 2015 roku. Uczy na Wydziale Aktorskim w AST im.S.Wyspiańskiego w Krakowie.
Jest autorką ruchu scenicznego oraz choreografii do wielu przedstawień teatralnych, między innymi do „Mistrza i Małgorzaty” M. Bułhakowa, „Romea i Julii” W.Szekspira w Tesinskim Divadle w Czeskim Cieszynie, do Opery Żebraczej J. Gay’a w Teatrze Dramatycznym w Płocku, Miarki za Miarkę” W. Szekspira oraz „Oniegina” A.Puszkina w Moravskim Divadle w Olomoucu, „Przygód Sindbada Żeglarza w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, a także do wielu spektakli dyplomowych WA AT w Warszawie i AST w Krakowie. W polskiej prapremierze spektaklu Savannah Bay M. Duras w Teatrze Nowym w Łodzi oprócz stworzenia choreografii zagrała jedną z głównych ról. Najważniejsze role teatralne w jej dorobku aktorskim to Niewidoma dziewczyna w Bambini di Praha B.Hrabala, Lucy Lokith w Operze Żebraczej, Upadły anioł w Ukraińskim Dekameronie.

Jest reżyserką i autorką choreografii do autorskich spektakli Warsztat i Warsztat II. Współreżyserowała miedzy innymi „Kochanie zabiłam nasze koty”, D.Masłowskiej, w AST w Krakowie, „Wariacje pożądania” w/g J. Gay’a w Teatrze Bagatela w Krakowie, „Żywot Józefa” M.Reja w AT w Warszawie – do których także stworzyła ruch sceniczny i choreografię.

Praca jest jej wielką pasją… kocha ludzi i woli zmieniać, tworzyć, być niż grać.